Collection: Legumes, rice and pasta

35 products
  • Medium couscous
    Regular price
    from $0.99
    Sale price
    from $0.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Israeli Couscous
    Regular price
    from $1.82
    Sale price
    from $1.82
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broad beans
    Regular price
    from $0.74
    Sale price
    from $0.74
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jumbo lima fairies
    Regular price
    from $1.99
    Sale price
    from $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lupine beans
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Roman beans
    Regular price
    from $1.12
    Sale price
    from $1.12
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • black beans
    Regular price
    from $1.12
    Sale price
    from $1.12
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • white beans
    Regular price
    from $1.29
    Sale price
    from $1.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Red beans
    Regular price
    from $1.12
    Sale price
    from $1.12
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jumbo lima beans
    Regular price
    from $1.99
    Sale price
    from $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Beans
    Regular price
    from $1.12
    Sale price
    from $1.12
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Black-eyed peas
    Regular price
    from $1.47
    Sale price
    from $1.47
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Puy green lentils
    Regular price
    from $1.22
    Sale price
    from $1.22
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Green lentils
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brown lentils
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • red lentils
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Eston green lentils
    Regular price
    from $1.29
    Sale price
    from $1.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rice Basmati
    Regular price
    from $1.80
    Sale price
    from $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jasmine flavored rice
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Long grain white rice
    Regular price
    from $1.25
    Sale price
    from $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Long grain brown rice
    Regular price
    from $1.25
    Sale price
    from $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Parboiled rice
    Regular price
    from $1.32
    Sale price
    from $1.32
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Wild rice
    Regular price
    from $10.25
    Sale price
    from $10.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Riz sushi calrose
    Regular price
    from $1.75
    Sale price
    from $1.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Macaroni
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Penne
    Regular price
    from $1.49
    Sale price
    from $1.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fusilli 3 colors
    Regular price
    from $1.72
    Sale price
    from $1.72
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spaghetti
    Regular price
    from $1.22
    Sale price
    from $1.22
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butterfly pasta
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • egg nest dough
    Regular price
    from $2.49
    Sale price
    from $2.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • lasagna pasta
    Regular price
    from $1.99
    Sale price
    from $1.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Natural barley
    Regular price
    from $1.72
    Sale price
    from $1.72
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out